Kategória: Príbehy

V júni sa bude oslavovať!

Aj tento rok sa na  Záverečnom evente Akadémie programovania stretnú všetky dievčatá/absolventky Akadémie programovania, ktoré spája láska ku kódeniu. Našli záľubu v kreatívnom programovaní a vytvorili zaujímavé projekty s micro:bitom, ktoré nám odprezentujú 27.6.2019 v spoločnosti Microsoft v Bratislave.

Svoje projekty vytvorili na krúžkoch, pod vedením zanietených pedagógov, ktorí sa zúčastnili našich školení na prácu s micro:bitom a nadobudnuté vedomosti s láskou odovzdávajú deťom aj na hodinách informatiky.

A čo dievčatá a pedagógovia hovoria na Akadémiu programovania?

Podľa mňa je Akadémia programovania super možnosť, cez ktorú sa dá u dievčat prehĺbiť záujem o informatiku. Vďaka nej som sa rozhodla, že chcem maturovať z informatiky. “ (Glória Grófová, Gymnázium Ladislava Sáru)

„Akadémia programovania je pre učiteľov úžasná príležitosť spoznať nové možnosti vo výučbe, a tak ju obohatiť. Prepojiť teóriu s praxou, ktorú študenti ocenia. Úžasný lektor Richard Balogh prehľadne a didakticky učiteľom vysvetlí, čo je micro:bit, aké možnosti ponúka, ako ho programovať, na čo ho využiť… Ako pedagóg som hneď videla možnosti využitia v praxi, a to hlavne zábavnou formou.“ (Alexandra Bátoryová, učiteľka informatiky na Gymnáziu Ladislava Sáru)

Ako to vyzeralo na Záverečnom evente minulý rok si pozrite v našom videu 🙂

autor: Boba

Odporúčané čláky